AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 21 Kasim 2018 Çarsamba 19:48
MANŞETGÜNCELEKONOMİPOLİTİKAEĞİTİM SAĞLIKKÜLTÜR-SANATSPORBİLİM VE TEKNOLOJİMAGAZİN
ANTALYA AKSEKİ AKSU ALANYA DEMRE DÖŞEMEALTI ELMALI FİNİKE GAZİPAŞA GÜNDOĞMUŞ İBRADI KAŞ KEMER KEPEZ KONYAALTI KORKUTELİ KUMLUCA MANAVGAT MURATPAŞA SERİK BURDUR AĞLASUN ALTINYAYLA BUCAK ÇAVDIR ÇELTİKÇİ GÖLHİSAR KARAMANLI BURDUR KEMER TEFENNİ YEŞİLOVA ISPARTA ISPARTA AKSU ATABEY EĞİRDİR GELENDOST GÖNEN KEÇİBORLU SENİRKENT SÜTÇÜLER ŞARKİKARAAĞAÇ ULUBORLU YALVAÇ YENİŞARBADEMLİ FETHİYE SEYDİKEMER

ANTALYA HAVA DURUMU
ANKARA

T.C.M.B. DÖVİZ KURLARI
Alış : 5.3497
Satış : 5.3593
Alış : 4.7252
Satış : 4.7565
Alış : 3.0982
Satış : 3.1387HÜSEYİN ALBAYRAK
huseyin_albayrak@hotmail.de
ŞANS KAPIYI NE ZAMAN ÇALAR‏
28 Nisan 2018 Cumartesi - Okunma Sayisi : 163

Ben çok şanssızım dediğiniz hiç oldu mu?“Herkes ne kadar şanslı. Ya ben, neye elimi atsam boş dönüyorum, olmuyor, olmuyor.”. diye üzüldünüz mü hiç? Peki hiç düşündünüz mü neden bazıları daha şanslı iken bazılarının yüzüne şans hiç gülmez? Şans denilen şey gerçekten kuşlarla gelen birşey mi? Bana da gelmesi için ne yapmam lazım? Şans döner mi? Kader bana da güler mi?

Evet şans döner ve kader herkese güler. Çünkü şans bazılarına doğuştan verilen, bazılarının ise yoksun bırakıldığı birşey değil. Çünkü şans denilen şey herkesin kendisi için yarattığı birşey.

Şanslı olmak için öncelikle şanslı olduğuna inanmalı insan. Şansın ve kaderin ondan yana olduğuna inanmalı. Eğer şanssız olduğunuza inanıyorsanız, şans yüzünüze nasıl gülebilirki? Size doğru gelmekte olan bir şans, bakarki siz şanssız olduğunuza inanıyorsunuz, son anda yön değiştirir ve en yakınlarda şanslı olduğuna inanan kişiye gider. Siz ise şansını kaybetmiş olarak yeniden ne kadar şanssız olduğunuzu düşünürsünüz. Oysa şanssız olduğunuz için değil siz şanssız olduğunuza inandığınız için sizi teğet geçer. Aslında sizin olan, sadece bu inancınızdan dolayı size ulaşamaz, sürekli yön değiştirir ve başkalarına gider.

Şanslı olmak için sadece inanmak da yeterli değildir. Çünkü inancınız sayesinde şans kapınızı çalar ama siz hazır değilseniz yine yön değiştirir. Bu nedenle şanslı olduğuna inanan kişi, bu inancıyla beraber şansıyla buluşacağı ana hazırlanmalı yani şansının alt yapısını hazırlamalı. İstediğiniz konu her ne ise o konuda kendinizi geliştirmeli, yapmanız gerekenleri yapmalısınız. Durup bekleyerek de şansınızla buluşamazsınız.

Kısacası şans, hem şanslı olduğuna inanan hem de hazırlıklı olan kişiyle buluşur. Bu konuda fıkralar bile vardır. Adamın biri kendisine spor toto'nun hiç tutmadigindan  yakınır ve ne kadar şanssız olduğu konusunda sürekli söylenir. Bunun üzerine bir arkadaşı hic spor toto oynamadigini söylediginde .kendisini şansli görür. Bu durumda sizce spor toto oynayanmi yoksa oynamayanmi şanzsiz Cevap basit. Kişi şanslı olsa bile, şansı ile buluşmak için gerekli adımları atmalı, hazırlığını yapmalı.

Bir Rus atasözünün söylediği gibi “Şans, hazırlıkla fırsatın karşılaştığı köşebaşıdır.”.

Hızla hazırlıklarınızı tamamlayın, çünkü her an yeni bir şans kapıda..mutlu aydinlik yarinlara...

Yazarın Son Yazıları
» HAYATİMİZDAKİ MUCİZELER
» BEYİN DALGALARİ
» BAŞARİYA GİDEN YOL
» ŞANS KAPIYI NE ZAMAN ÇALAR‏
» BİR SÜPER GÜÇ AKTİF DİNLENME
» DİNAMİK VE GÜÇLÜ OLURSAK HER ENGELİ AŞARİZ
» BÜTÜN ENERJİLERDE ŞİFA
» GÜZEL YARİNLAR İÇİN HAREKETE GEÇ
» HAYATA DAHA İYİ MOTİVE OLMANİN YOLLARİ
» EĞER HAYATINIZ ''DÜZELSİN'' İSTİYORSANIZ, BAŞKALARINA ''YAMUK'' YAPMAYIN
» İÇ ORGANLARDAKİ ZEHİRLİ MADDELER NASIL ATILIR
» HAYAT BİZE DERKİ
» KALİP DÜŞÜNCELERİ YIKIN KENDİNİZİ YENİLEYİN
» ELİMİZİN ALTİNDAKİ MUCİZELER
» BEDEN VE ZİHNİ DENGELEMEK
» SEVMENİN COŞKUSU
» KENDİNİZE OLAN İNANCİNİZİ GELİŞTİRMENİN YÖNLERİ
» DİNLEME SANATI
» BAGİMLİLİGİ AZATLMANİN YOLLARİ
» MUHTEŞEM TÜRK
 
DİĞER KÖŞE YAZARLARI
Ahmet Avcı
Dört Mumun Hikayesi
İDRİS ÖZCAN
SON TAHLİLDE ELMALI
ZAKİR GÜRER
ÖTERSE İYİ DÜDÜK !
HÜSEYİN DENİZ
GÖRMEZSEK OLMAZ 2
MUHAMMET TAŞAN
ŞEHİTLERİN HAYKIRIŞI
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com