AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 21 Kasim 2018 Çarsamba 20:45
MANŞETGÜNCELEKONOMİPOLİTİKAEĞİTİM SAĞLIKKÜLTÜR-SANATSPORBİLİM VE TEKNOLOJİMAGAZİN
ANTALYA AKSEKİ AKSU ALANYA DEMRE DÖŞEMEALTI ELMALI FİNİKE GAZİPAŞA GÜNDOĞMUŞ İBRADI KAŞ KEMER KEPEZ KONYAALTI KORKUTELİ KUMLUCA MANAVGAT MURATPAŞA SERİK BURDUR AĞLASUN ALTINYAYLA BUCAK ÇAVDIR ÇELTİKÇİ GÖLHİSAR KARAMANLI BURDUR KEMER TEFENNİ YEŞİLOVA ISPARTA ISPARTA AKSU ATABEY EĞİRDİR GELENDOST GÖNEN KEÇİBORLU SENİRKENT SÜTÇÜLER ŞARKİKARAAĞAÇ ULUBORLU YALVAÇ YENİŞARBADEMLİ FETHİYE SEYDİKEMER

ANTALYA HAVA DURUMU
ANKARA

T.C.M.B. DÖVİZ KURLARI
Alış : 5.3497
Satış : 5.3593
Alış : 4.7252
Satış : 4.7565
Alış : 3.0982
Satış : 3.1387HÜSEYİN ALBAYRAK
huseyin_albayrak@hotmail.de
GÜZEL YARİNLAR İÇİN HAREKETE GEÇ
22 Ağustos 2017 Salı - Okunma Sayisi : 1121

Kişisel inovasyonumu gerçekleştirmenin ilk adımı olan hayalimi keşfetmek önemlidir. Ancak harekete geçip yola çıkmak çok daha önemlidir.

Hayallerim var, hedeflerim var, hayattan isteklerim var. Her gün olup bitenler karşısında içimden geçen isteklerim var. Keşke şunu yapsam dediklerim var. Her gün birçok “keşke”ler eşlik eder hayallerimize ve isteklerimize. Ardından da suçlamalar gelir ve çevremizden, koşullardan, diğer insanlardan, bizi durduran pek çok engelden bahsederiz.

Oysa hayallerimizin önünde duran bu engellerden bahsettiğimiz her an tek engel kendimiziz. Bizi engelleyen, ayağa kalkıp adım atmak yerine söylenmektir. Evet, hayal ve isteklerimize giden yolda planlarımız çok da işe yaramaz çünkü hesap çoğunlukla tutmaz. Yine de adım atıp harekete geçmemize hiç birşey engel olmamalıdır. Çünkü biz adım atıp harekete geçtiğimiz an bir mucize gerçekleşir ve tüm evren bizim için çalışmaya başlar. Bu mucizeyi ilk anda anlamak zor olabilir. Çünkü mucize öncesi, herşey kararlılığımızı, sabrımızı ve hayallerimize olan tutkumuzu test edip, vazgeçip geçmeyeceğimizden emin olmaya çalışır. Ne zamanki biz hayal ve isteklerimize tutkuyla sadık kalıp, sabırla adım atmaya devam ederiz, işte o zaman akış başlar ve mucizelere küçük küçük de olsa şahit oluruz. Biz kararlılıkla hareket etmeye devam ettikçe mucizeler de büyür ve hayallerimiz bizim düşündüğümüzden belki de çok farklı ve belki de çok daha güzel bir şekilde gerçekleşmeye başlar. Dönüp arkamıza baktığımızda sadece ne kadar çok yol katettiğimizi ama hareket halinde olduğumuz için o katettiğimiz yolu nasıl da hesaplamadığımızı fark ederiz.

İşte hayal ve isteklerimize giden yolda yapmamız gereken ilk adımı atıp harekete geçmek, sonra da sadece hayal ve isteklerimize odaklanarak hareket etmeye devam etmektir. Hesap kitap yapmadan, tüm mucizelere şahit olup yola devam etmenin tatmini inanılmazdır. Atalarımız boşuna dememiş ‘Harekette bereket var.’ diye. Harekette bereket var elbette ama hareketin de bir doğrusu var. Öncelikle hareket etmek için kendinizi önceden her yönden hazırlamış olmanız gerekir. Aksi takdirde yorulur ve aşırı yük nedeniyle zorlanırsınız. Hareket öncesi sessiz ve derinden hazırlık dönemi çok önemlidir. Ardından, hareket ederken nereye gitmek istediğini çok iyi bilmeli kişi. Çünkü yol alırken, pek çok kavşağa gelinir. O kavşaklarda doğru rotaya devam etmek için kişinin nihai varış noktasını bilmesi gerekir. Aksi takdirde yan yollarda ve ara sokaklarda, vaktini ve umudunu kaybeder. İnancını kaybeden kişi isyana ve söylenmeye başlar ki bu onu yolun başında bile daha geriye götürür.

Üçüncü önemli konu ise hareket ederken plan yapmamak ve her anın doğrusuna göre bir sonraki adımı atmaktır. Ancak elbette ana varış noktası her zaman bizim kutup yıldızımız olmalıdır. Tüm anların toplamı bizi varış noktasına götüreceğine göre varış noktası akılda tutularak anlık doğrulara karar verilmeli. Son olarak sabırlı olmayı kendisine sürekli telkin etmeli kişi. Nihai hayalimize giden yolda, kişiler, koşullar ve dış faktörler bizi zorlayabilir. Bu anlarda ihtiyacımız olan tek şey, iç faktörlerin en önemlisi olan sabır ile inancımızı canlı tutup hareket etmeye devam etmektir. Buna kısacası iç motivasyon da diyebiliriz.

Kişisel inovasyonumuzu gerçekleştirmenin ilk adımı olan hayalimizi keşfetmek önemlidir ama hareket edip yola çıkmak en az hayalin kendisi kadar önemlidir.

Hayalini erteleme ve boşa harcama. Şimdi harekete geç ve kendine doğru yola çık, kişisel inovasyonunu gerçekleştir. Sen buna değersin!

Yazarın Son Yazıları
» HAYATİMİZDAKİ MUCİZELER
» BEYİN DALGALARİ
» BAŞARİYA GİDEN YOL
» ŞANS KAPIYI NE ZAMAN ÇALAR‏
» BİR SÜPER GÜÇ AKTİF DİNLENME
» DİNAMİK VE GÜÇLÜ OLURSAK HER ENGELİ AŞARİZ
» BÜTÜN ENERJİLERDE ŞİFA
» GÜZEL YARİNLAR İÇİN HAREKETE GEÇ
» HAYATA DAHA İYİ MOTİVE OLMANİN YOLLARİ
» EĞER HAYATINIZ ''DÜZELSİN'' İSTİYORSANIZ, BAŞKALARINA ''YAMUK'' YAPMAYIN
» İÇ ORGANLARDAKİ ZEHİRLİ MADDELER NASIL ATILIR
» HAYAT BİZE DERKİ
» KALİP DÜŞÜNCELERİ YIKIN KENDİNİZİ YENİLEYİN
» ELİMİZİN ALTİNDAKİ MUCİZELER
» BEDEN VE ZİHNİ DENGELEMEK
» SEVMENİN COŞKUSU
» KENDİNİZE OLAN İNANCİNİZİ GELİŞTİRMENİN YÖNLERİ
» DİNLEME SANATI
» BAGİMLİLİGİ AZATLMANİN YOLLARİ
» MUHTEŞEM TÜRK
 
DİĞER KÖŞE YAZARLARI
Ahmet Avcı
Dört Mumun Hikayesi
İDRİS ÖZCAN
SON TAHLİLDE ELMALI
ZAKİR GÜRER
ÖTERSE İYİ DÜDÜK !
HÜSEYİN DENİZ
GÖRMEZSEK OLMAZ 2
MUHAMMET TAŞAN
ŞEHİTLERİN HAYKIRIŞI
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com