AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 21 Subat 2018 Çarsamba 04:39
MANŞETGÜNCELEKONOMİPOLİTİKAEĞİTİM SAĞLIKKÜLTÜR-SANATSPORBİLİM VE TEKNOLOJİMAGAZİN
ANTALYA AKSEKİ AKSU ALANYA DEMRE DÖŞEMEALTI ELMALI FİNİKE GAZİPAŞA GÜNDOĞMUŞ İBRADI KAŞ KEMER KEPEZ KONYAALTI KORKUTELİ KUMLUCA MANAVGAT MURATPAŞA SERİK BURDUR AĞLASUN ALTINYAYLA BUCAK ÇAVDIR ÇELTİKÇİ GÖLHİSAR KARAMANLI BURDUR KEMER TEFENNİ YEŞİLOVA ISPARTA ISPARTA AKSU ATABEY EĞİRDİR GELENDOST GÖNEN KEÇİBORLU SENİRKENT SÜTÇÜLER ŞARKİKARAAĞAÇ ULUBORLU YALVAÇ YENİŞARBADEMLİ FETHİYE SEYDİKEMER

ANTALYA HAVA DURUMU
ANKARA

T.C.M.B. DÖVİZ KURLARI
Alış : 3.7698
Satış : 3.7766
Alış : 3.5126
Satış : 3.5358
Alış : 2.3681
Satış : 2.3990Ahmet Avcı
reklam_43@hotmail.com
İSLAMCILAR VE MÜMİNLER
29 Ocak 2014 Çarsamba - Okunma Sayisi : 2164

İslam dininde; kutsal kitap Kur’an ve peygamber buyrukları dürüst olmayı, namuslu olmayı, hak yememeyi, adaletli olmayı, paylaşmayı, Allah’tan başka hiçbir varlığa iman etmemeyi ve itaat etmemeyi emretmesine rağmen, İslamcıyız diyenler tam tersini yaparlar.

Görüntülerinde Müslümandırlar. Dillerinde dini kavramlar vardır. Ancak kendileriyle ilgili görüp yaşadıklarımız, nedense dilleriyle uyuşmaz. Adaletli oluyormuş gibi görünüp biat etmeyeni zor duruma sokarlar, bazıları hak da yer haram da. Dünya’da ve de özellikle Orta doğuda Bazı İslamcı gurupların iktidar uğruna kelle kestiğine, katliam ve işkence yaptığına şahit oluyoruz. Bazı İslamcı gurupların ticareti, biri birleriyle yaparak haksız rekabet yaptıklarını duyuyoruz. Bazı İslamcıların ise ticaretle yetinmeyip ülkelerin yönetimlerinde söz sahibi olmayı ve o ülkenin kaynaklarını kendi gurupları lehine kullanmaya çalıştıkları konuşulup, gazetelerde sık sık yazılıyor.

Bu İslamcı guruplara biat etmeyip eleştiri yapmaya kalkanlar, türlü hile ve iftiralara da maruz kalabiliyorlar.  Bu özellikleriyle İslam adına İslam’ı istismar eden İslamcılar, elbette müminlerden ayrılırlar.

Müminler; İslamcıların tam tersi özelliklere sahiptir. Müminler, yaratılmışa yaratandan ötürü saygı duyup eziyet etmez, yok etmek için uğraşmaz. Kendilerinden olmasa da adaletli davranır. Paraya ve mala tamah edip başkalarının hakkını gasp etmeye çalışmaz. Ticarette hak sahibi olanların önünü kesip kendileri için girişimde bulunmazlar.

Müminler; hoş görülün olup. her canlıya şefkatle bakarlar, yardımseverdirler. Ayrımcılık yapmazlar, paylaşımcıdırlar, dürüsttürler, yalan söylemezler, zinhar hırsızlık yapmazlar, haksız kazanca el uzatmazlar. Çalışmanın temel ibadet olduğu anlayışındadırlar. İnsanın bedenen sonlu, ölümlü olduğu inancına sahiptirler.  O müminler ki; Kendine, ailesine topluma insanlığa ve doğaya karşı sorumluluk içindedirler.

Müminlerin münafıklar güruhuna karşı uyanık olmaları gerekir. İçlerinde var olan iman ile bu tiplerden uzaklaşmaları gerekir. Zira ses çıkarmadıkları tepki göstermedikleri için bunların işlediği günahlar yüzünden saf ve temiz müminler de sorumlu olurlar.

Kutsal kitabımız Kuran’ın KASAS SURESİ 17. AYETİNDE,  SUÇLULARA ASLA ARKA OLUNMAYACAĞI yazılıdır.

Cengiz Savaşeri

Yazarın Son Yazıları
» Dört Mumun Hikayesi
» “Önyargı“
» Kurşun Kalem
» SİYASİ MEVSİMLER.....
» Çatlak Kova
» KIRINTI
» “Sizin Çanakkale'niz on Hiroşima eder!”
» Hediye Kime Ait?
» Hayatın İçinden Bir Bayram Öyküsü
» Kılıbıklar, Kalbi Ilıklar
» TERZİ VE ODUNCUNUN HİKAYESİ
» Avucunuzdaki Kelebek
» ORTAK NOKTALAR
» MAGAZİNSEL SİYASET....
» Uzay çağı bitii MERHABA TAPE ÇAĞI.....
» YABAN KAZLARI
» İSLAMCILAR VE MÜMİNLER
» Zamanı Kullanabilmek
» VİCDANLAR TARTILMIŞ
» ELEKTRİKÇİNİN AŞKI
 
DİĞER KÖŞE YAZARLARI
İDRİS ÖZCAN
SON TAHLİLDE ELMALI
ZAKİR GÜRER
ÖTERSE İYİ DÜDÜK !
HÜSEYİN DENİZ
CANDAN CANANA
MUHAMMET TAŞAN
ŞEHİTLERİN HAYKIRIŞI
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com