AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 21 Kasim 2018 Çarsamba 20:12
MANŞETGÜNCELEKONOMİPOLİTİKAEĞİTİM SAĞLIKKÜLTÜR-SANATSPORBİLİM VE TEKNOLOJİMAGAZİN
ANTALYA AKSEKİ AKSU ALANYA DEMRE DÖŞEMEALTI ELMALI FİNİKE GAZİPAŞA GÜNDOĞMUŞ İBRADI KAŞ KEMER KEPEZ KONYAALTI KORKUTELİ KUMLUCA MANAVGAT MURATPAŞA SERİK BURDUR AĞLASUN ALTINYAYLA BUCAK ÇAVDIR ÇELTİKÇİ GÖLHİSAR KARAMANLI BURDUR KEMER TEFENNİ YEŞİLOVA ISPARTA ISPARTA AKSU ATABEY EĞİRDİR GELENDOST GÖNEN KEÇİBORLU SENİRKENT SÜTÇÜLER ŞARKİKARAAĞAÇ ULUBORLU YALVAÇ YENİŞARBADEMLİ FETHİYE SEYDİKEMER

ANTALYA HAVA DURUMU
ANKARA

T.C.M.B. DÖVİZ KURLARI
Alış : 5.3497
Satış : 5.3593
Alış : 4.7252
Satış : 4.7565
Alış : 3.0982
Satış : 3.1387ZAKİR GÜRER
zakirgurer@hotmail.com
BAHÇELERDE PIRASA !..
01 Aralık 2011 Perşembe - Okunma Sayisi : 1840
“ Bahçelerde  pırasa, Gel bize bazı bazı!..”

Son  yıllarda  Ülkemizde yepyeni bir moda rüzgarı  esmeye başladı.  “Demokrasi ve Özgürlük” kavramlarını  dillerine dolayanlar; sözüm ona kir kısım “Demokratik söylemler” üretip, Milli Birlik ve Beraberliğimizi temelinden sarsacak ihanet planlarını  sinsice uygulamaya devam etmektedirler.

Görünürde bir kısmı iktidar ve bir kısmı  da muhalefet saflarında yuvalanmış  ihanet odakları; aslında  el altından  güç birliği yaparak,aynı hedefe saldırmaktadırlar. Dünkü 27 Mayıs ve 12 Eylül darbelerine alkış tutup yemlenenler, şimdi de  üzerlerindeki gömlekleri  ters yüz  edip hesap sorma naraları atmaktadırlar. Dün  Atatürk’e ağıtlar yakarak  haşa Allah’lık payesi biçenler, bugün  O’na  ağza alınmayacak galiz küfürlerle saldırı pozisyonuna geçmişlerdir. Dün İslam’a, İslam büyüklerine, İslami değerlere olmadık iftirayı savuranlar bugün bulundukları her platformda, ayetlerden hadislerden  bahseder  duruma geldiler…  Cümle İslâmiyet, Türklük ve Cumhuriyet  düşmanları  kim varsa; “Sel önünden kütük kapma” hevesiyle demokratlığa can simidi gibi sarıldılar.  Mehmet AKİF’in dediği gibi: “Kimi Hindu,kimi yamyam,kimi bilmem ne bela

Akıllarınca Hükûmeti ve ona oy veren samimi vatandaşlarımızı kendilerine sper edinerek; Milli birlik ve beraberliğimizin  temel dayanaklarını  sarsmak için sinsice çalışmaktadırlar. “Suret-i Hak” tan görünerek kaşıdıkları  olaylara bir göz atıp bazılarını irdeleyelim.

………………………………………………………………….......................

-27 Mayıs Darbesi      :Hedef Türk Ordusu …

-12 Eylül Darbesi        : Hedef Türk Ordusu…

-Dersim Ayaklanması : Hedef Türk Ordusu… (Güya Katliam yapılmış…). Alevî Kürt araştırmacılar bile; Dersim ayaklanmasına 35 ye yakın Alevi Kürt aşiretinden sadece  üç tanesinin  ayaklanmaya katıldığı ve Türk Ordusu tarafından bastırıldığı  söylenmektedir. Bugün (PKK) nın Kürtler adına ayaklanma girişimlerinde bulunduğu gibi. Bunun neresi katliam ki özrü  de olsun ?..

-Ermeni İhaneti safsatası: Kurtuluş Savaşında  bizi arkadan vuran ermeni çetelerinin; Müslüman Türkün vatan savunmasında, Mehmetçiğin önünden kaçarken  verdikleri  zayiattır. Konuyu bir anıyla açıklığa kavuşturalım…

Bir zamanlar Mısır’da elçilik görevinde bulunan Türkün biri pazarda Türkçe konuşan bir kaç kişiye  rastlayınca  sevinmiş ve birisine sormuş:

-Türk müsünüz ?

-Hayır Ermeniyik…

-Buraya nereden geldiniz ?

-Anadolu’dan… Sizin dedeleriniz bizim dedelerimizi kesmeye başlamış. onlarda kaçıp buraya gelmişler.

-Ne zaman kesmişler ?

-1915  Kurtuluş savaşı sırasında.

-Bizim dedelerimizle sizin dedeleriniz  Anadolu’da  ne kadar zaman  birlikte yaşamışlar?

-Altı yüz yıl kadar…

-Peki Osmanlı Devleti, Bütün Dünya’ya hükmettiği zamanlar sizi kesmedi de kurtuluş savaşına kadar niçin bekledi acaba?. İsteseydi o zaman daha kolay yapardı bu işi. Demek ki  başımız belaya girdiğinde bize ihanet etmişler. Tabii ki Ermenilerin hepsi değil sadece düşmanla işbirliği yapan çeteler temizlenmiştir.

-Galiba  haklısınız !...

………………………………………...........................................

Bütün bu gelişmeleri soykırım ve katliam diye ifade edenler  kim olursa olsun bilerek veya bilmeyerek Türk’e düşmanlık güdenlerin değirmenine su taşımaktadırlar. Ne güzel uyarmış bizi atalarımız: “Amaç; üzüm yemek değil bağcıyı dövmek!..” Özür dileme ve diletme girişimlerinin altındaki ihanet  Milletin gözünden kaçmamaktadır. Geçmişle  hukuk çerçevesinde hesaplaşmak başka şey; ”Öküzün altında buzağı aramak” başka şey. İstiklâl Marşı şairimiz Mehmet Akif ERSOY’u dillerinden düşürmeyip kendilerine bayrak yapan çevreler ne yazık ki: “Gelenin keyfi için, geçmişe kalkıp  sövemem“ diye haykırışına kulak tıkamaktadırlar.

Değerli okuyucularım!

Bugün “Dersim Katliamı” - “Ermeni Soykırımı” gibi lafları geveleyen  ve özür talebinde bulunan ağızlar; Milleti alıştıra alıştıra günü gelince  Çanakkale Katliamı” söylemini  çekinmeden ortaya atabileceklerdir. Yine Hedef Kahraman Mehmetçik ve Türk Ordusu!...        

Günümüzdeki “Gelişen Türkiye” için hazırlanması elzem olan yepyeni bir Anayasa da, ”Suret-i Hak” dan görünerek hedef saptırma girişimleri içine girenlerin  Sayın Başbakan ve ekibi tarafından iyi tahlil edileceğine inanmak istiyorum… Artık bu Yüce Türk Milleti gerçekten  Milli - Demokratik bir Anayasaya en kısa zamanda kavuşmalıdır.

Eğri oturup, doru konuşmak” gerekirse; Ülkemizde yıllanmış, küflenmiş artık yararından çok zararı dokunan, yamalı bohçaya dönmüş bir Anayasa’nın modernize edilmesi şarttır. Artık  emperyalist güçlerin  sömüremeyecekleri, ihanet odaklarının  istismar edemeyecekleri  yüzde yüz İnsan Hak ve Özgürlüklerini garanti altına alabilecek yeni bir Anayasanın çıkarılması girişimleri geri dönülemez bir sürece girmiştir. Acele etmeden tabiri caizse “Kılı kırk yararak” toplumumuzun her kesimi ile birlikte mutlu sona ulaşmalıyız. Aksi takdirde gelecek nesillerimiz yüzyıllar boyu ona buna uşak olmaktan kurtulamayacaktır. Bunun vebali başta “Türkiye Büyük Millet Meclisi ve her türlü sivil toplum örgütlerinin üzerinde kalacaktır…

Çevremizde ve özellikle Arap Dünyasındaki gelişmeler, gidişatın hiç de bölge için hayır getirecek bir hedefe doğru gitmediğini göstermektedir. Her şey “”Kurtlar Sofrası”ndan pay kapmaya çalışan süper güçlerin bölüşüm hesaplarına endekslenmiş görünmektedir.

Ülkemizde, her türlü girişimi kendilerine istismar konusu yapmayı  geçim kaynağı olarak kullananlar, dün de aynı çevrelerdi bugünde… Bukalemun gibi renk değiştirmesini iyi becerebilen bu tipler, ülkemizin geçirdiği  sözüm ona her darbeden sonra, damdan düşen kedi gibi ayakları üzerinde durmayı  çok iyi başarabilmişlerdir. Görünen o ki “Dünkü darbelere” alkış tutan  şak şakçılar bugün de orta yerde üsluplarını sürdürmektedirler.

Benim en çok  kaygılandıran şey;  haklının değil, güçlünün yanında  yer almada hünerli olan riyakâr  vatandaşlarımızın sayısının  günden güne  artma eğilimi göstermesidir. Ancak öyle inanıyorum ki,bu kesimler artık  devranlarını kolay kolay sürdüremeyeceklerdir. Bu sefer Çetin cevize çattılar düşüncesindeyim. Hükûmetin iyi niyetli girişimlerini  istismara kalkışanlar bu sefer umduklarını bulamayacaklardır.

Kim ne derse desin ”Yiğidi öldür hakkını ver!.. ”Ben sayın Başbakana bu konuda çok güveniyorum. Yanıldığımı zannetmiyorum.   İhanet odaklarını  çok iyi bilmektedir. Bekleyelim görelim. Ayrıca Kendilerine de geçirmiş oldukları ameliyat nedeniyle geçmiş olsun dileklerimi arz ediyorum. İstismarcı ihanet odaklarının  kendilerini sanki hükûmetin arkasındaymış gibi göstererek tabiri caizse ”saman altından su yürütmeye” çalışmaları fiyaskoyla sonuçlanacaktır. (Kötü niyetlilerin)  ağızlarındaki şarkı,kafiyeye  uygun düşmemektedir.  ”Hocam kim bunlar diye sormayın ? Aşağıdaki şiiri okuyun  yeter dostlarım !..


(KARAKOÇ’A NAZİRE)

Girdi içimize bir yeni moda;
Zamanın yılları “Demokrat” oldu. 
Haber, türkü yorum dursun radyoda;
Hınzırın pilleri  “Demokrat” oldu…

Eşekler kızalı arpa samana;
Büyüdü sıpalar sığmıyor hana. 
Sütü bozuk inek, sümüklü dana,
Çiftliğin malları “Demokrat”  oldu…

Kemiği o yedi, eti o yedi; 
Daha da bu bana az gelir dedi. 
Mangalın dibinde uyuyan kedi,
Savurdu külleri  “Demokrat” oldu…

Yolcular bakar-kör, köprüler delik; 
Kılavuz kötüye veriyor salık. 
Kırk yıldır durmadan kan emen sülük, 
Bıraktı gölleri  “Demokrat”  oldu…

Zevklenir herifler maskaralıktan; 
Her gün bir yenisi çıkar delikten .
Hiçbir şey ummazken sağır balıktan, 
Sırtında pulları   “Demokrat” oldu…

-------------------------------------------------------
Övgüler diziyor kuzular kurda; 
Zarara bakan yok, gönüller kârda. 
Soyguncu, vurguncu kim varsa burda; 
Sıvadı kolları  “Demokrat” oldu…

İmanı bütüne «yobaz» diyenler 
Namus hırsızları, haram yiyenler 
Resmi dairede adam soyanlar 
Haysiyet kelleri  “Demokrat” oldu…

Fırın yıkıp ekmek çalan itlerin; 
Kan emerek karnı şişen bitlerin; 
Hülâsa, her çeşit parazitlerin;
Hepsinin rolleri “Demokrat”  oldu…

Tükürsen tükrüğü kirleten yüzler; 
Sayıklar, bir başka âlemi özler… 
Satılmış oğlanlar, kiralık kızlar; 
Sosyete dulları “Demokrat”   oldu…

Örnekler saymakla bitmiyor tek tek ;
Kalmadı ambarda un ile kepek. 
Mide fesadından kuduran köpek; 
Tüketti yalları  “Demokrat”  oldu…

Allah(cc) doğruların yar ve yardımcısı olsun. Amin!. Kalın sağlıcakla…

Yazarın Son Yazıları
» ÖTERSE İYİ DÜDÜK !
» "TEMİZLİĞİMİZ"İ TEMİZLEYENLER !..
» KADIN HAKKI OLUR MU ?..
» DİLDEN DİLE DOLAŞANLAR !..
» İSTER ÇIK, İSTER ÇIKMA .......
» MÖSYÖ SARI - KUZİ !..
» HACI - HOCA KÜLTÜRÜMÜZ...
» SİVRİSİNEK MUHABBETİ...
» BAHÇELERDE PIRASA !..
» ANAHTARCI İSMAİL'İN FERYADI
 
DİĞER KÖŞE YAZARLARI
Ahmet Avcı
Dört Mumun Hikayesi
İDRİS ÖZCAN
SON TAHLİLDE ELMALI
HÜSEYİN DENİZ
GÖRMEZSEK OLMAZ 2
MUHAMMET TAŞAN
ŞEHİTLERİN HAYKIRIŞI
HÜSEYİN ALBAYRAK
HAYATİMİZDAKİ MUCİZELER
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com