AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 25 Mayis 2018 Cuma 15:40
MANŞETGÜNCELEKONOMİPOLİTİKAEĞİTİM SAĞLIKKÜLTÜR-SANATSPORBİLİM VE TEKNOLOJİMAGAZİN
ANTALYA AKSEKİ AKSU ALANYA DEMRE DÖŞEMEALTI ELMALI FİNİKE GAZİPAŞA GÜNDOĞMUŞ İBRADI KAŞ KEMER KEPEZ KONYAALTI KORKUTELİ KUMLUCA MANAVGAT MURATPAŞA SERİK BURDUR AĞLASUN ALTINYAYLA BUCAK ÇAVDIR ÇELTİKÇİ GÖLHİSAR KARAMANLI BURDUR KEMER TEFENNİ YEŞİLOVA ISPARTA ISPARTA AKSU ATABEY EĞİRDİR GELENDOST GÖNEN KEÇİBORLU SENİRKENT SÜTÇÜLER ŞARKİKARAAĞAÇ ULUBORLU YALVAÇ YENİŞARBADEMLİ FETHİYE SEYDİKEMER

ANTALYA HAVA DURUMU
ANKARA

T.C.M.B. DÖVİZ KURLARI
Alış : 4.7207
Satış : 4.7292
Alış : 4.3035
Satış : 4.3320
Alış : 2.8085
Satış : 2.8453 
HALKIMIZIN SAĞLIĞI İLE OYNATMAYIZ
 
550 ADET EKMEK VE 150 ADET SİMİT POĞAÇAYA EL KONULDU
 
 

İnsan sağlığına büyük önem veren Elmalı Belediyesi, şehrin muhtelif yerlerinde ekmek üretimi yapan fırınlarda denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Bütün fırınlar zabıta ekipleri tarafından denetlendi. Fırıncılar sağlıklı ve kaliteli ekmek üretmeleri konusunda uyarıldı.

Elmalı Belediye Başkanı Hüseyin Altıntaş’ın talimatı ile ilçemizde faaliyet gösteren 9 adet fırın ve 1.pastanede Simit, poğaça, açma ve ekmeklerin gramajlarının kanunda belirtilen oranda olup olmadığı Esnaf odası ve Belediye Zabıta ekiplerince gramaj ve temizlik kontrolleri yapıldı.

Yapılan Kontrollerde Simit, poğaça ve açmaların gramajı 100 gram olması Ekmeğin ise 300 gram olması esasa alınırken sadece 1 fırında Ekmek gramajının 210 gram olduğu tespit edilmiş olup, Fırında üretilen 550 adet ekmek ve 150 adet simit poğaçaya Belediye Zabıta Ekiplerince el konuldu. Belediye Başkanı Hüseyin Altıntaş Halkımızdan Fırınlardan aldıkları Ekmeklerin gramajlarını ölçtürmelerini eksik gramajda ve fırınlarda temizliğe dikkat edilmiyorsa Belediye zabıta ekiplerine ve ya kendisine telefon bildirmelerini istedi.

Belediye Başkanı Hüseyin Altıntaş, Hatalar küçük de olsa tekrarı bizi üzer. İstemediğimiz cezai müeyyideleri uygulamaya başlamak zorunda kalırız. Halkımızın sağlığıyla oynatmayız. Bizi sevindiren sonuç ise, fırınlarımızın genel anlamda temiz olmasıdır. Bu da Elmalı’da kültür düzeyinin yüksek olması ve otokontrolünü kendi kendine yapmasından kaynaklanıyor. Fırıncılarımız da bunun farkında” dedi.

Altıntaş, “kurallara uymayan ve eksiklerini gidermeyen fırınların kapatılacağını belirterek, düzenli denetimlerle, halkın sağlığıyla oynanmasına izin vermeyeceklerini bildirdi.

 
 
 
13 Mart 2011 Pazar - 19:04
7852 Kere Okundu
 
GNCEL HABERLERI
HALKIMIZIN SAĞLIĞI İLE OYNATMAYIZ...
550 ADET EKMEK VE 150 ADET SİMİT POĞAÇAYA EL KONULDU...
Elmalı'da Taş Ocağı Eylemi ...
Antalya'nın Elmalı ilçesine bağlı Tekke köyünde bir araya gelen çevre...
Kumluca Belediye Başkanı Çetinkaya ...
Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Şahsı ve Belediyeyle İlgili Basında...
Öğrenciler Mezuniyet Gecesinde Kep...
Antalya’nın Elmalı İlçesi'nde eğitim veren Elmalı Anadolu Lisesi’nde Pilav günü...
ELMALI HALKI ADINA SORUYORUM ...
Elmalı İlçesi Kışla Köyü Bozarmut Mevkiinde bulunan 967 Parselde...
ANTALYA DSİ ...
DSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, Bölge Müdür Yardımcısı Tuncay...

Ahmet Avcı
Dört Mumun Hikayesi
İDRİS ÖZCAN
SON TAHLİLDE ELMALI
ZAKİR GÜRER
ÖTERSE İYİ DÜDÜK !
MUHAMMET TAŞAN
ŞEHİTLERİN HAYKIRIŞI
HÜSEYİN ALBAYRAK
ŞANS KAPIYI NE ZAMAN ÇALAR‏
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com